1. ANASAYFA
 2. Saç Sakal Bıyık Kaş Ekimi

Saç Sakal Bıyık Kaş Ekimi

Saç Sakal Bıyık Kaş Ekimi

KAŞ EKİMİKaşlar görselliğimizi sağlayan belirgin bir yapıdır. Kaş kayıpları doğal bir süreç olmaması, insan popülasyonunda sık görülmemesi nedeni ile estetik açıdan kişiye görsel olarak rahatsızlık vermektedir.


Kaş Dökülme Nedenleri

 • Tiroid hormon bozuklukları
 • Bazı sistemik hastalıklar
 • Bazı tedaviler sonrası ilaçlara bağlı
 • Alopesi Areata
 • Konjenital bozukluklar
 • Koparma gibi alışkanlıklar
 • Genetik yapı
 • Travma, kesiye bağlı

Yukarıda belirtilen sorunlara bağlı kaş kaybı yaşayan hastalarımız için kaş ekimi sorunu çözen, estetik görünümü sağlayan en sağlıklı yöntemdir.

Bu yöntemde FUE tekniği ile kişinin saçlı deride iki kulak arası bölgesinden kaş ekimine uygun olacak şekilde daha ince olan, düz yapıda olan ve tek kıl içerenler grft (kök ) ler özen ile seçilir.Bu seçilen greft (kök )ler çok ince iğneler ile ekim yapılacak bölgenin yapısına,kıl yoğunluğuna kaşların çıkma yönüne, uygun olacak şekilde ekim yapılır.

Kaş ekimi ağrısız yaklaşık 4 saat süren bir işlemdir.

İşlem sonrası ekim bölgesinde hafif kızarıklık olmakta bu kızarıklığı da makyaj ile kapatmak mümkündür. Ekilen bölgedeki kıllar 2 haftalık bir sürede dökülmekte, 4 haftadan itibaren tekrar çıkmakta, çıkan kılların yoğunluğu aylar içinde artmaktadır. Yine ekilen kıllar bir süre saç kılı özelliği göstermekte zaman içinde kaş kılı gibi davranmaya başlamaktadır. Yaklaşık bir yılın sonunda yoğunluğu tamamlamakta tamamen kaş kılı gibi davranmaktadır.

SAKAL – BIYIK EKİMİErkek popülasyonunda bıyık ve sakalın yokluğu ,bölgesel seyrekliği veya çeşitli sebepler bağlı kaybedilmesi estetik açıdan ciddi sorunlar oluşturmaktadır.Bu sorun kişinin toplum içindeki özgüvenini bile azaltacak şekilde sonuçlara sebep olmaktadır.Bu sorun karşısında en sağlıklı ve en etkin yöntem saç-bıyık ekimidir.


Sakal – Bıyık Kaybı Nedenleri

 • Bazı sistemik hastalıklar
 • Bazı cilt hastalıkları
 • Hormonal dengesizlikler (köselik vs.)
 • Genetik Faktörler
 • Travma ve yaralanmaya bağlı

Sakal – Bıyık EkimiYukarıda bahsedilen sebeplere bağlı sakal-bıyık yokluğunda veya bölgesel eksiklik durumlarında 22 yaşından itibaren sakal-bıyık ekimi mümkündür.

Sakal – Bıyık ekimi yapılacak hastalarımızdan önce FUE yöntemi ile micromotor aracılığı ile ense ve kulak üstü bölgesinden sakal-bıyık kıl yapısına uygun daha ince kıl greft(kök)leri alınır.Alınan bu gerft(kök )ler DHI yöntemi ile kanal açmadan veya kanal açma yöntemi ile ekilen bölgenin kıl yönüne uygun olarak sık bir şekilde ekim yapılır.Ekimde ihtiyaç durumuna göre 3000 greft (kök )e kadar ekim yapılabilir.

Ekim süreci ağrısız ve yaklaşık ekim yapılacak greft (kök )sayısına göre değişmekle beraber yaklaşık 4-6 saat sürmektedir.Ekim sonrası bölgede kızarıklık ve minik kanama izleri olmakta,bu izlerde yıkamalar sonrası 4-5 güne kadar geçmekte,1-2 haftaya kadar tamamen düzelme olmakta,hem greft (kök )alınan bölge de hem de ekim yapılan bölgede herhangi bir iz kalmamaktadır.

Ekilen kıllar bir süre sonra dökülmekte ve 1-2 ay içinde tekrar çıkmakta, her ay kıl yoğunluğu artarak çoğalmakta yaklaşık 1 yılın sonunda maksimum yoğunluğa ulaşmaktadır. Bu süreç içinde saç kılları sakal-bıyık kılları gibi davranmaya başlamakta yapı ve uzama süreleri olarak ekildiği bölgenin özelliğini almaktadır.

Sakal-Bıyık Ekiminde DHI YöntemiBu yöntemde yine micro motor aracığı ile grfet(kök)ler ense ve kulak üstü bölgesinden alınmakta,ekim yerine kanal açılmadan ekim için özel üretilmiş çok ince iğne yapısına sahip kalemler aracılığı ile ekim yapılmaktadır.

DHI Yönteminin Avantajları

 • Daha sık ekim yapılabilmekte
 • Greft (kök) lere daha uygun yön verilebilmekte
 • Kanama alanları ve kesi izi limadığı için daha hızlı iyileşmektedir.

Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?Üst dudak bölgesinde bulunan kıl çıkmayan bölüme saç köklerinin ekilmesi işlemidir. Ekimde kullanılan FUE tekniğiyle bıyık bölgesinde yara izi, ameliyat izi, yanık izi, dökülme gibi sorunlar doğal bir şekilde kapatılabilir.

FUE tekniğiyle istenilen yerden, istenildiği kadar kıl kökü alınıp, belirlenen bıyık alanına, istenilen sıklıkta ve o bölgede olması gereken yönüyle ekim işlemi yapılır. Alınan kökler, 0,6-0,7 mm’lik aletler yardımıyla cilt kesilmeden ekilir, bu şekilde hem ekim süresi kısalır hem de kökler beklemediği için kök ölümü de olmaz.

Ekilen saç kökleri, ekildikten sonra da uzamaya devam eder. Ekimden 4-6 ay sonra, seyrek alan oluşursa tekrar ekim işlemi yapılabilir. Bıyık ekimi işlemi, her ne kadar kısa ve pratik bir işlem olsa da istenmeyen sonuçların engellenmesi için bir uzman tarafından yapılmalıdır.

ETİKET:istanbul sacekimi, Türkiye Saç Ekim Merkezleri, Türkiye Saç Ekimi, İstanbul Saç Ekimi, Saç Ekim Fiyatları, Saç Ekim, Saç Ekimi Konya, Prpli Saç Ekimi Fue, Saç Ekim Fue, Fue Konya Saç Ekimi, Konyada Saç Ekimi, Saç Ekim Merkezi, Saç Ekim Merkezleri, İstanbul Transplus Saç Sorunları Merkezi, konya Saç Ekim Merkezi, Saç Ekimi kayseri, Saç Ekimi Fiyatı, saç ekimi konya, fue, fue saç ekimi, konya saç ekim merkezleri, adana saç ekimi, antalya saç ekimi, hairtrans, transmed, estehair, esteworld, konhair, hairmed, elitworld, international saç ekimi, izmir saç ekimi, kayseri saç ekimi, ankara saç ekimi, afyon saç ekimi, naturel saç ekimi, lifehair saç ekimi konya, hairlife saç ekim merkezi, hairline saç ekim merkezi, megahairtrans saç ekim merkezi, ftm saç ekimi konya, izmir saç ekim merkezleri, en iyi saç ekimi, sac ekimi, saç ekimi, Türkiye saç ekimi, saç ekimi konya forum