1. ANASAYFA
  2. FUE TEKNİĞİ

FUE TEKNİĞİ

FUE TEKNİĞİ

Fue yöntemi saç ekiminde son yıllarda sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Öncelikle ekim yapılacak bölge ön saç çizgisi değerlendirilmekte gerekli olan greft sayısı ve seans sayısı belirlenmektedir. Daha sonra saçlı bölge olarak ifade edilen kafanın arka tarafından iki kulak arası bölgeden mikro motor aracılığı ile çok ince punchlar ile greftler (saç kökü ) tek tek alınır. Bu greftler kişiden kişiye değişmekle beraber 1 li, 2 li, 3 lü kıl gruplarını içermektedir. Alınan bu greftler ekim sırasında steril ve uygun ortamda korunurken saçsız bölgeye yine özel usullerle hastanın saç çıkma yönüne uygun olarak kanallar açılır. Daha sonra bu açılan kanallara greftler tek tek yerleştirilmektedir. İşlem sırasında hem greft alınan bölgeye hem de ekim yapılacak bölgeye uygulanan lokal anestezi sayesinde hasta herhangi bir ağrı hissetmemektedir.

Bu işlem seansı açıklık bölgenin büyüklüğüne göre 6-8 saat sürmektedir. Seans sayısı da yine açıklık bölgesine göre belirlenmektedir. Seans sayısı 1 veya 2 seans şeklinde değişmektedir.

İşlem sonrası kök alınan bölgede herhangi bir iz kalmamakta, bölge bir haftaya kadar iyileşmektedir.

Yine saç ekilen bölgede de kanalların özel teknikle ve özenle açılmasından dolayı saç ekiminden sonra saç ekilen bölgede de herhangi bir iz kalmamakta bir haftada iyileşmektedir.